راه‌یافتگان به بخش نهایی جایزه احمد پژمان معرفی شدند
بازديد : iconدسته: دسته‌بندی نشده

دبیرخانه جشنواره موسیقی «صبا» در اطلاعیه‌ای اسامی هنرمندان راه‌یافته به بخش نهایی«جایزه آهنگسازی احمد پژمان» را معرفی کرد.

روابط عمومی جشنواره موسیقی صبا: دبیر دومین جشنواره صبا در این باره گفت: برگزارکنندگان این رویداد پس از دو ماه بررسی آثار ارسالی از چهل شرکت‌کننده از شهرهای خرم‌آباد، بهشهر، پاوه، سنندج، قزوین، اردبیل، مشهد، کرج، اصفهان و تهران فهرست نهایی برگزیدگان را معرفی کرد.
به گفته پوریا رمضانیان هیات انتخاب متشکل از محمدرضا تفضلی، کارن کیهانی و رضا ناژفر، مجموعاً ۱۶ اثر را برای داوری نهایی انتخاب کردند و شیوه‌ انتخاب آثار به صورت مستقل انجام شد. بر این اساس  ۱۳ تا ۱۶ اثر واجد صلاحیت توسط هر داور انتخاب شد و درنهایت آثاری که بیش از یک رأی را اخذ کرد برای داوری نزد اساتید ارسال شد و در نهایت ۱۶ اثر انتخاب شدند.


تمرکز بر عناصر موسیقی ایرانی و تکنیک آهنگسازی
محمدرضا تفضلی، مشاور علمیِ جشنواره‌ صبا و یکی از داوران انتخابِ جایزه‌ آهنگ‌سازی احمد پژمان، درباره آثار ارسالی گفت: هیأت انتخاب دوره دوم مسابقه احمد پژمان در مجموع ۴۰ اثر را در این دوره دریافت کرد و پس از بررسی آثار دریافت‌شده در نهایت ۱۶ قطعه از میان کل قطعات را انتخاب کرد. در انتخاب آثار نیز  تمرکز بر عناصر موسیقی ایرانی و برخورداری از تکنیک و فنون آهنگ‌سازی با رویکردهای مختلف و در زبان‌های متفاوت بوده است. ماده‌ فراخوان این بخش برای ارکستر زهی است و داوران هفت‌نفره‌ این مسابقه در سامانه جشنواره مشخص شده‌اند.

سفارت اتریش میزبان هنرمندانی از ایران، اتریش و ارمنستان
آثار نهایی به داوری احمد پژمان، بهزاد رنجبران و امین هنرمند داوری نهایی خواهند شد. ضمن اینکه آثار برگزیده در یکی از رویدادهای جشنواره‌ موسیقی صبا، هفته‌ اول آذر اجرا خواهند شد. در این اجرا رضا ناژفر نوازنده‌ فلوت و تِرِزا شوماخر نوازنده‌ اتریشی پیانو به دعوتِ جشنواره‌ صبا و میزبانیِ سفارت اتریش، در ایران به اجرای برنامه خواهند پرداخت. آرام تالالیان نوازنده ویولنسلِ از کشور ارمنستان هم به این سه نوازی می پیوندند براساس اعلام ستاد برگزاری جشنواره موسیقی صبا اسامی ۱۶ آهنگ‌ساز راه‌یافته به مرحله‌ داوری نهایی جایزه آهنگسازی احمد پژمان به شرح زیر اعلام شده است: 
علی بلیغی، علی توکلی، محمد تنکابنی، رعنا جودکی، کیارش حیدری، محمدرضا رجبی، حسن رحیمی، جاوید رضایی، سپهر سراجی، بابک سعیدی، فرزان سلسبیلی، حسین قنبری، آتا قوی‌دل، محمد کیوان، علی مقتدایی، محمد نظیری.

جایزه‌ آهنگسازی احمد پژمان پنج سالِ پیش نخستین دوره‌ی خود را به‌همت سازخانه‌ موسیقی تهران و به دبیری دکتر امین هنرمند برگزار کرد. پس از تأخیری پنج‌ساله این دومین دوره‌ این جایزه است که جشنواره‌ صبا آن را برگزار می‌کند.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY