صنف تولیدکنندگان آثار موسیقی «برج میلاد» را تحریم کرد
بازديد : iconدسته: دسته‌بندی نشده

مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار موسیقی و شنیداری در نامه‌ای سرگشاده با انتقاد از افزایش نرخ اجاره بهای مرکز همایش‌های این مجموعه، از تحریم برگزاری کنسرت‌ها در این مکان خبر داد.

ایسنا: مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار موسیقی و شنیداری اعلام کرده که در انتقاد از افزایش نرخ اجاره بهای مرکز همایش‌های برج میلاد تهران، نامه‌ای به مدیرعامل برج میلاد ارسال و ضرب الاجلی را تا تاریخ ۳۰ شهریور برای تعدیل قیمت بهره‌برداری از سالن مذکور و خدمات جانبی آن به قیمت‌های مشابه و کمتر از سال ۱۳۹۷ تعیین کرده بود. ولی با این حال اقدامی در این راستا صورت نگرفت و تحریم برگزاری کنسرت‌ها در این مکان از سمت این مجمع صنفی صورت گرفته است.

در ادامه متن این نامه آمده است: «یکی از وظایف مهم شهرداری‌ها ایجاد بستر مناسب جهت رفتارهای فرهنگی هنری و گسترش نشاط اجتماعی شهروندان در جامعه است؛ به همین منظور تعامل و همکاری هدفمند با هنرمندان و فرهیختگان، افزایش سهم مصرف خدمات و کالاهای فرهنگی در سبد خانوار، ایجاد مراکز فرهنگی هنری برای غنی سازی اوقات فراغت و کمک به افزایش روحیه نشاط و شادابی شهروندان، حمایت از فعالیت‌های فرهنگی هنری از جمله وظایف تعریف شده در شهرداری تهران و سازمان‌های زیر مجموعه است که ایجاد فضاهایی همچون برج میلاد و مرکز همایش‌های آن به همین منظور بوده است.

از آنجایی که برگزاری کنسرت‌های موسیقی بخش قابل توجهی از ایجاد شادابی، نشاط و تخلیه انرژی برای مدیریت هیجانات، تنش زدایی و هنجارگرایی در جامعه را تشکیل می‌دهد، انتظار می‌رود شهرداری تهران، سازمان‌ها و زیر مجموعه‌های آن با توجه به رسالت در امور فوق، همکاری‌های گسترده‌ای با متولیان در این حوزه به ویژه موسسات و برگزارکنندگان کنسرت‌های موسیقی انجام داده و به صورت موازی نقشی در انجام وظایف فرهنگی هنری ایفا کند.

سالن مرکز همایش‌های برج میلاد یکی از مراکزی است که امکان برگزاری کنسرت‌هایی با جمعیت بیش از ۱۵۰۰ نفر را دارد. متاسفانه قیمت گذاری مرکز همایش‌های برج میلاد متناسب با وظایف شهرداری تهران نیست و در ابتدای سال جاری و بر خلاف دیگر ارگان‌های دولتی و نیمه دولتی، قیمت بهره برداری از مرکز همایش‌های برج میلاد و خدمات آن با مبلغ نامتعارفی افزایش یافته است و در عین ناباوری، مدیریت مرکز همایش‌های برج میلاد اعلام کرده‌اند، بر اساس دستور جنابعالی، یک بار دیگر، قیمت اجاره سالن برای اجراهای صحنه‌ای بعد از ایام محرم و صفر افزایش یابد!

جهت آگاهی، بر اساس افزایش صورت گرفته در ابتدای سال جاری، نرخ هر صندلی در مرکز همایش‌های برج میلاد به مراتب بیشتر از نرخ صندلی سالن‌های هم تراز خود حتی سالن‌های خصوصی با تجهیزات، ظرفیت و کیفیت خدماتی بالاتر از مرکز همایش‌های برج میلاد تهران است و با دستور جدید (افزایش مجدد نرخ اجاره)، این رقم شکاف قابل توجهی با دیگر سالن‌های تهران خواهد داشت.

این چنین تصمیمات در شرایط اقتصادی حال حاضر کشور و افزایش قیمت‌ها توسط آن مجموعه، تنها فشار مالی را بر سبد فرهنگی خانوار افزایش داده و منجر به کاهش برگزاری برنامه‌های فرهنگی هنری بخصوص کنسرت‌های موسیقی است».


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY