فاکتورهای کاهش فروش کتاب‌های دیجیتال
بازديد : iconدسته: دسته‌بندی نشده

آمارهای منتشر شده توسط اتحادیه ناشران آمریکا نشان می‌دهد سیر نزولی فروش کتاب‌های دیجیتال از چهار سال پیش شروع شده است .

ایبنا به نقل از گودایریدر: در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ میلادی فروش کتاب‌های دیجیتال به میزان کمتر از ۵درصد کاهش داشته است. طبق آمارها در این ماه‌ها ناشران آمریکایی مبلغی در حدود ۲۴۴ میلیون دلار از طریق فروش اینگونه کتاب‌ها کسب کردند که ۱۰میلیون دلار کمتر از دوره مشابه سال گذشته بود.

آمارهای منتشر شده توسط اتحادیه ناشران آمریکا نشان می‌دهد سیر نزولی فروش کتاب‌های دیجیتال از چهار سال پیش شروع شده است و در سال جاری میلادی همچنان ادامه دارد.

کارشناسان دلایل متعددی برای کاهش فروش کتاب‌های دیجیتال پیشنهاد می‌کنند که یکی از مهمترین این عوامل گرایش مردم به سمت کتاب‌های صوتی است. در سه ماهه اول سال جاری درحالی فروش کتاب‌های دیجیتال کاهش یافته است که این روند برای کتاب‌های صوتی روندی صعودی داشته است.

بر اساس این گزارش در سه ماهه نخست سال جاری فروش کتاب‌های صوتی حدود ۳۵درصد افزایش داشته است که رقمی معادل ۱۳۳ میلیون دلار نصیب ناشران این کتاب‌ها کرده است. در دوره مشابه سال گذشته میزان فروش کتاب‌های صوتی حدود ۹۸میلیون دلار بود.

در این میان کاهش فروش کتاب‌های دیجیتال ظاهراً به نفع کتاب‌های چاپی و سنتی بوده است به طوری که فروش این کتاب‌ها در سال جاری رشد محسوسی داشته است. فروش انواع کتاب چاپی با رشد تقریبی کمتر از ۱۰درصد روبرو بوده است.

افزایش فروش کتاب‌های چاپی خبر خوبی برای کتاب‌فروشان مستقل و حتی فروشگاه‌های آنلاین و رونق کار این فروشگاه‌ها بوده است. در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ فروش کتاب‌های چاپی در فروشگاه‌های کتاب مجازی و غیرمجازی رقمی معادل ۶/۱ میلیارد دلار بوده است که نسبت به سال گذشته بیش از ۵درصد رشد داشته است.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY