فروش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیونی «قهرمان» فقط در ۳ روز
بازديد : iconدسته: اخبار

فیلم سینمایی «قهرمان» با کارگردانی اصغر فرهادی در سه روز ابتدایی اکران رقم یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان را برای خود ثبت کرد و با این روند اکران «قهرمان» تحولی جدی در وضعیت گیشه ایجاد خواهد کرد.

مهسا بهادری: سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت (۱تا ۷ آبان)، فروش چهار میلیارد و ۲۶ میلیون تومانی را با یک میلیون و ۳۴۳ هزار مخاطب تجربه‌ کرد. فروشی که نسبت به هفته گذشته سه میلیارد تومان افزایش داشته و گیشه سینما نیمی از این فروش را مدیون فیلم سینمایی «قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی است.

فیلمی که در سه روز اکران توانست رقمی معادل یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان را به دست آورد و جایگاه «دینامیت» به کارگردانی مسعود اطیابی را پس از ۴ ماه تصاحب کند. «قهرمان» ۱۰ روز پیش برای حضور در مراسم اسکار معرفی شد.

«فروشنده» که سال ۱۳۹۴ در ایران اکران شد، توانست ۱۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان را برای گیشه خود ثبت کند و همچنین در سینماهای ایالات متحده نیز دو میلیون و ۴۰۰ هزار دلار و در سینماهای فرانسه یک میلیون ۸۰۰ هزار یورو بفروشد. فروش جهانی «جدایی نادر از سیمین» اصغر فرهادی از «فروشنده» هم بیشتر بود. این فیلم در سینماهای ایران تقریبا چهار میلیارد و ۳۴۰ میلیون تومان و در سینماهای جهان ۱۹ میلیون و ۶۸۰ هزار دلار بوده است.

فروش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیونی «قهرمان» فقط در ۳ روز
فیلم سینمایی «قهرمان»

«دینامیت» بیشتر فروخت یا «قهرمان»؟

فیلم سینمایی «دینامیت» در مدت ۴ ماه توانست ۱۸ میلیارد تومان را برای خود ثبت کند و قبل از اکران «قهرمان» پرفروش ترین فیلم یک سال و ۹ ماه اخیر به شمار می‌آمد. زمانی که «دینامیت» اکران شد در سه روز اول ۵۰۰ میلیون تومان فروش داشت در حالی که «قهرمان» در مدت زمان مشابه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان را برای خود ثبت کرد.

البته تقریبا یک ماه بعد از اکران «دینامیت» با موج پنجم کرونا مواجه شدیم و آن زمان هم واکسیناسیون به صورت گسترده انجام نشده بود. در حال حاضر با بهبود وضعیت شیوع کرونا، افزایش واکسیناسیون و اکران فیلم‌های تازه و متنوع در سینما مخاطبان تمایل بیش‌تری برای حضور در سالن‌ها دارند.

پرفروش‌ها و کم‌فروش‌های اکران 

«دینامیت» با بیش از ۱۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان فروش در ۴ ماه اخیر ، در هفته گذشته، یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از گیشه به دست آورد. اگرچه برای شرایط کرونایی بد نیست، ولی نشان دهنده افت فروش این فیلم کمدی، به نسبت ماه نخست اکران فیلم است.

«درخت گردو» هم که دو ماه است روی پرده آمده، در هفته گذشته ۲۵۸ میلیون تومان فروخت که برای یک درام تلخ، عدد بدی نیست اما نسبت به دو هفته گذشته کاهش فروش داشته است.

فیلم سینمایی «پوست» با کارگردانی بهمن و بهرام ارک نیز که اکران خود را ۱۷ روز است که آغاز کرده، هفته گذشته با فروش ۱۴۴ میلیون تومانی، در جایگاه سوم گیشه هفتگی قرار گرفت.

در هفته‌ای که گذشت فیلم سینمایی «هفته‌ای یکبار آدم باش» هیچ فروشی را تجربه نکرد البته این فیلم بیش از دو ماه است که به اکران آنلاین در آمده است و به نظر می‌رسد با مجموع فروش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در حال پایان دادن به کار خود است.

فیلم‌هاکارگردانزمان اکرانفروش هفتگیمخاطب هفتگیفروش کلمخاطب کل
«قهرمان»اصغرفرهادی۵ آبانیک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان۷۰ هزار و ۳۷۷ نفریک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان۷۰ هزار و ۳۷۷ نفر
«دینامیت»مسعود اطیابی۱۰ تیریک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان۷۷ هزار و ۲۹۵ نفر۱۸میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان۸۴۶ هزار و ۹۰۰ نفر
«درخت گردو»محمد حسین مهدویان ۱۰ شهریور۲۵۸ میلیون تومان۱۱ هزار و ۷۳۵ نفر۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان۱۳۱ هزار و ۴۱۹ نفر
«پوست»برادران ارک۲۱ مهر۱۴۴ میلیون تومان۶ هزار و ۹۷۹ نفر۴۲۵ میلیون تومان۱۹ هزار و ۷۰۷ نفر
«کله پوک»جواد مزدآبادی۱۷ شهریور۱۸ میلیون تومان۹۸۶نفر ۱۵۲ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان۱۵ هزار و ۶۵۷ نفر
«تک‌تیرانداز»علی غفاری۳۰ شهریور۱۲ میلیون تومان۶۵۲ نفر۱۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان۷ هزار و ۴۱۷ نفر
«سیاه‌باز»حمید همتی ۳۰ تیر۵میلیون ۷۰۰ هزار تومان۱۳۵ نفر۹۷ میلیون تومان۴هزار و ۵۷۰ نفر
«مدیترانه»هادی حاجتمند۴ مرداد۲ میلیون تومان۱۱۳ نفر۳۲۱ میلیون تومان۱۵ هزار و ۷۶۸ نفر
«گیسوم»نوید به‌تویی۱۰ شهریوریک میلیون ۴۰۰ هزار تومان۸۱ نفر۷۰ میلیون تومان۳ هزار و ۳۳۱ نفر
«خورشید»مجید مجیدیاکران نوروز۸۷۰ هزار تومان۴۴ نفریک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان۷۱ هزار و ۱۲۲ نفر
«هفته‌ای یکبار آدم باش»شهرام شاه‌حسینیاکران نوروزیک میلیون ۳۰۰ هزار تومان۶۹ نفریک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان۶۹ هزار و ۹۷۱ نفر
«قصه عشق پدرم»محمدرضا ورزی۳۱ تیر۱۵۰ هزار تومان۵نفر۳۴ میلیون و ۵۰۰ تومانهزار و ۷۲۱ نفر
«تک‌خال»مجید مافیاکران نوروز۲۵ هزار تومانیک نفر۹۸۲ میلیون تومان۵۰ هزار و ۱۹۴ نفر

گیشه هنر و تجربه 

در جدول فروش گروه هنر و تجربه، فیلم سینمایی «دشت خاموش» با کارگردانی احمد بهرامی، هفته گذشته، با سه میلیون تومان افت فروش یک میلیون و ۲۰۰ هزارتومانی را تجربه کرد اما همچنان صدر نشین جدول فروش است.

مستند«آیدین» هم که در دو هفته گذشته با کاهش فروش مواجه بوده است این هفته نیز با یک میلیون و ۸۰۰ هزارتومان، با افت یک میلیون تومانی مواجه شد و هفته خوبی را سپری نکرد، این اتفاق در حالی رخ داد که در سه هفته ابتدایی فروش، مستند «آیدین» با فروش هفتگی پنج میلیون تومان صدر نشین گیشه هنر و تجربه بود.

 «آبجی» هم که دو هفته گذشته فروش ۱۸۰ هزار تومانی را تجربه کرد، این هفته ۶۶۰ هزار تومان افزایش فروش داشت اما با این حال در جایگاه چهارم جدول فروش گروه هنر و تجربه قرار گرفت.

فروش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیونی «قهرمان» فقط در ۳ روز
فیلم سینمایی «دشت خاموش»

فیلم «تا ده بشمار» با کارگردانی سهادت بستام نیز با فروش ۹۷۳ هزار تومان در جایگاه سوم فروش قرار گرفت و در مدت زمان ده روز دو میلیون تومان را برای خود ثبت کرد.

فروش کل سینمای هنر و تجربه در هفته‌ای که گذشت، ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و کل مخاطبان آن نیز ۳۶۵ نفر بود. 


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY