قطع همکاری نتفلیکس و آمازون با جوایز گلدن گلوب
بازديد : iconدسته: سینما

کمپانی های نتفلیکس و آمازون اعلام کردند تا زمان عدم اعمال تغییرات ساختاری و معنادار با انجمن مطوبوعات خارجی هالیوود همکاری نخواهند کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، پس از انتشار مقاله افشاگرانه لس آنجلس تایمز درباره شرایط اسفناک تنوع نژادی و قومی در میان انجمن مطبوعات خارجی هالیوود (HFPA)، فشارها به این سازمان که مسئولیت برگزاری جوایز گلدن گلوب را بر عهده دارد بیشتر و بیشتر شده است و اخیرا دو کمپانی بزرگ نتفلیکس و آمازون هم به صورت رسمی اعلام کرده اند تا اعمال تغییرات معنادار در رابطه با قوانین نژادی و قومی، هر گونه همکاری را با انجمن مطبوعات خارجی هالیوود  متوقف می کنند.

هیات مدیره انجمن مطبوعات خارجی هالیوود، هفته گذشته از ایجاد تغییرات بزرگ ساختاری در این سازمان خبر داده بود که شامل افزایش اعضاء تا ۵۰ درصد در یک بازه زمانی ۱۸ ماهه و با نگاه بویژه به روزنامه نگاران سیاه پوست می شود اما اعلام این تغییرات از سوی اغلب تشکلات هالیوودی ناکافی به نظر می رسد و پیش از این نیز کمپانی های روابط عمومی هالیوودی و شبکه NBC نیز اعلام کرده بودند، رویدادهای مرتبط با انجمن مطبوعات خارجی هالیوود شامل جوایز گلدن گلوب را بایکوت می کنند. 

نشریه لس آنجلس تایمز در شماره ۲۶ فوریه خود در گزارشی فاش کرد که ۸۶ عضو انجمن مطبوعات خارجی هالیوود همگی سفیدپوست هستند و هیچ روزنامه نگار سیاه پوستی در میان اعضای آن حضور ندارد، که این موضوع انتقادات فراوانی را نسبت به سیاست های این انجمن ایجاد کرده است. 

اعضای انجمن مطبوعات خارجی هالیوود از میان روزنامه نگاران ساکن در کالیفرنیای جنوبی انتخاب می شوند که برای رسانه های خارجی می نویسند. تنها ۳۵ درصد از ۸۶ عضو این انجمن که در واقع رای دهندگان جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب هستند از کشورهای غیراروپایی چون مصر، آفریقای جنوبی، ژاپن، هند، بنگلادش، فیلیپین، برزیل، آرژانتین، مکزیک هستند اما ساز و کاری برای افزایش تنوع نژادی در میان اعضای این انجمن وجود نداشته است. 


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY