مرمت تابلو نقاشی قهوه‌خانه‌ای کاخ گلستان تا پایان تیرماه تمام می شود
بازديد : iconدسته: اخبار

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفت: مرمت تابلوی نفیس نقاشی رنگ روغن قهوه‌خانه‌ای، اثر استاد شعبانعلی که مربوط به اوایل دوره قاجار است، تا پایان تیر ماه پایان می رسد

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا، آفرین امامی درباره روند مرمت تابلوی نفیس نقاشی رنگ روغن اثر استاد شعبانعلی گفت: در ادامه طرح‌های مرمت تابلوهای رنگ روغن مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، تابلوی نفیس نقاشی رنگ روغن اثر استاد شعبانعلی از آثار موجود در مخزن موزه مردم‌شناسی کاخ گلستان برای انجام امور حفاظتی و مرمتی به کارگاه مرمت کاخ انتقال پیدا کرده است.

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان افزود: این تابلو روایت‌های مختلفی از ائمه اطهار از جمله واقعه عاشورا را در سال ۱۲۳۱ هجری قمری در ابعاد ۱۴۸× ۴۱۵ سانتی‌متر مربع به تصویر کشیده است.

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان تصریح کرد:مرمت این اثر اسفندماه ۹۹ پس از بررسی و آسیب‌شناسی با همکاری پژوهشکده حفاظت و مرمت آغاز شده است و تا پایان تیرماه ۱۴۰۰ به پایان می‌رسد.

به گزارش  گروه فرهنگی ایرنا، محمدحسن طالبیان همزمان روز یکشنبه – ۲۹ فروردین- در نشست مجازی با معاونان میراث‌فرهنگی استان‌های سراسر کشور به‌مناسبت بزرگداشت روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی گفت: تا پایان دولت دوازدهم طرح مرمت و بهره‌برداری ۳۰۰ اثر و بنا پایان یافته و بهره برداری می رسد.

طالبیان رویکرد و مشارکت رو به افزایش بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران در طرح های مرمت را مهم و ارزشمند توصیف کرد و گفت: با حضور آگاهانه هر چه بیشتر مردم حفاظت از آثار تاریخی در سطح گسترده‌تری امکان‌پذیر خواهد بود.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY