«مصاحبه تاریخ شفاهی با دکتر عباس حری» نقد می‌شود
بازديد : iconدسته: گزارش

کتاب «دُرّ دانش؛ مصاحبه تاریخ شفاهی با دکتر عباس حری» دوشنبه (اول خردادماه) در سرای اهل قلم خانه کتاب نقد می‌شود.

به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، نشست نقد و بررسی کتاب « دُرّ  دانش؛ مصاحبه تاریخ شفاهی با دکتر عباس حری» با حضور نوش‌آفرین انصاری، نرگس نشاط، داریوش مطلبی و نویسنده کتاب در سرای اهل قلم برگزار می‌شود.

در این نشست دکتر نورالله مرادی، علی جلالی دیزجی، سعید رضایی شریف‌آبادی، محسن زین‌العابدینی، کاظم حافظیان، حافظ علیپور، امیررضا اصنافی، علیرضا نوروزی، مسعود رزمی، فرامرز مسعودی، دکتر مهردخت وزیرپور، مریم پاکدامن، نجمه سالمی، گل‌نساء گلینی مقدم، سپیده فهیمی‌فر، آزادمهر دانش و مریم صراف‌زاده از پیشکسوتان و استادان حوزه کتابداری و اطلاع‌رسانی حضور دارند.

خانواده و نوجوانی، آغاز تحصیلات دانشگاهی رشته کتابداری مقطع دکتری، تدریس در دانشگاه و ویژگی‌های رشته کتابداری، کتابخانه ملی ایران، دایره‌المعارف کتابداری و اطلاع‌رسانی، کتابخانه ملی، عمومی و دانشگاهی و بازار کار رشته کتابداری، نظام ملی اطلاع‌رسانی و…  فصل‌های کتاب «درّ دانش» را تشکیل می‌دهند.

بر اساس این خبر، شخصیت زنده‌یاد دکتر عباس حرّی در کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران، شخصیتی اثرگذار و آثارش پراستناد است. به یقین می‌توان مدعی شد آثار و فعالیت‌های او در زمینه‌های گوناگون و دوره‌های مختلفِ تاریخ پنجاه‌ساله کتابداری نوین ایران که در نهایت به عنوان «علم اطلاعات و دانش‌شناسی» در حوزه دانشگاهی خود را معرفی کرده، جای بحث و مدّاقه فراوان دارد. خوشبختانه دلیل این تأثیرگذاری در کتاب «درّ دانش» که از زبان خود استاد حری بیان شده، به‌وضوح قابل درک است .

علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می توانند ساعت ۱۷ به سرای اهل قلم  واقع در خیابان انقلاب اسلامی، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک دو مراجعه کنند.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY