مکان دوسالانه مجسمه‌سازی تهران تغییر کرد
بازديد : iconدسته: اخبار

انجمن مجسمه سازان ایران با انتشار بیانیه‌ای از تغییر اجباری مکان برگزاری هشتمین بینال مجسمه‌سازی تهران خبر دادند.

به گزارش ایسنا، متن بیانیه منتشر شده به شرح زیر است:

«پس از آغاز مجدد فرایند برگزاری بینال و به دنبال مذاکرات صورت گرفته با مسوولان باغ کتاب وشرکت نوسازی عباس آباد، عدم تمایل مسئولین مذکور و امتناع ایشان نسبت به ادامه همکاری، به دلیل تاخیر زمانی و تداخل برنامه‌های پیش بینی شده، برگزاری در فضای باغ کتاب ممکن نبود و در پی فسخ اجتناب ناپذیر این همکاری، شورای دبیران دوسالانه طی مشورت و تبادل نظر با شورای سیاستگذاری، سایر گزینه‌ها برای جایگزینی محل برگزاری را طرح کردند و جوانب مختلف آن را مورد بررسی قرار دادند. در این بررسی، برای انتخاب محل جدید، توجه به موارد زیر در اولویت اهمیت قرار گرفته است؛ به گونه‌ای که تغییر محل، متناسب با ماهیت کلی، اهداف و ساختارهای تعیین شده دوسالانه و تابع روند پیشین باشد.

وضعیت نامطلوب و همچنین غیر قابل پیش بینی شیوع کرونا ایجاب می‌کند که انتخاب محل برگزاری، منطبق با اصل محافظت از سلامت شرکت کنندگان، برگزارکنندگان و بازدیدکنندگان و نیز منطبق با ضرورت‌های سلامت محیطی در شرایط بحرانی حاضر باشد.
انتخاب محل جدید لزوما می‌بایست تابع توان اجرایی در شرایط شیوع کرونا و توان مالی با هدف پیشبرد دوسالانه و حمایت از هنرمندان باشد.
متناسب با اهداف دوسالانه و فراخوان اعلام شده، مکان انتخابی می‌بایست برخوردار از ظرفیت‌های فضای فرهنگی و نیز فضای همگانی در جهت جذب مخاطبان عام باشد.

با در نظر داشتن اولویت‌های فوق، چندین پیشنهاد از جمله فضای دانشگاه تهران، ساختمان پنج طبقه پارس، تالار وحدت، میدان مشق و فضای دانشگاه هنر، مجموعه برج آزادی و مواردی دیگر مطرح شد و در نهایت با بررسی دقیق جوانب مختلف و پایبندی به ضرورت های ذکر شده، فضای بیرونی تالار وحدت و خیابان استاد شهریار (out door) و طبقه دوم تالار (in door) انتخاب شد و سایر گزینه‌ها به دلیل عدم تامین بخشی از اولویت‌ها رد شدند.»

هشتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی از تاریخ ۸ آبان ماه لغایت ۸ دی ماه ۱۳۹۹ در محل ذکر شده برگزار می‌شود.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY