میشل اوباما در رتبه سومین نویسنده پردرآمد دنیا
بازديد : iconدسته: اخبار

مجله مشهور فوربس در آخرین آمارهای خود از نویسندگان پردرآمد جهان نام میشل اوباما را در رتبه سوم معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)  به نقل از لیت‌هاب، به تازگی مجله مشهور فوربس در گزارشی پردرآمدترین نویسندگان جهان را معرفی کرده است که برای اولین بار نام میشل اوباما را در بین نفرات اول و پردرآمدترین‌های جهان قرار داده است. 

طبق گزارش این مجله آمریکایی میشل اوباما بعد از رولینگ و پترسون توانست عنوان سومین نویسنده پردرآمد جهان را کسب کند. 

زوج باراک و میشل اوباما اخیراً قراردادی نیز برای نوشتن مجموعه مستند زندگی شخصی‌شان با شبکه تلویزیونی نتفلیکس امضاء کردند. این زوج که هم اکنون ساکن ایالت اوهایو آمریکا هستند، در این قرارداد نوشتن مستند زندگی و تور کتاب میشل را بر عهده دارند. 

طبق آمارهایی که فوربس منتشر کرده است، جی.کی.رولینگ نویسنده انگلیسی خالق مجموعه داستان‌های هری‌پاتر و مدرسه جادوگری در سال ۲۰۱۹ با ۹۲میلیون دلار پردرآمدترین نویسنده جهان بود و بعد از او جیمز پترسون نویسنده آمریکایی با ۷۰ میلیون دلار در رتبه دوم قرار دارد. 

میشل اوباما سال گذشته از طریق فروش کتاب خاطراتش با عنوان «شدن» توانست مبلغی در حدود ۶۵ میلیون دلار درآمد کسب کند. این کتاب که سال گذشته در آمریکا و سایر کشورهای جهان پرفروش‌ترین کتاب سال بود، زندگی شخصی همسر اولین رئیس جمهور سیاه پوست تاریخ آمریکا را قبل و بعد از ورود به کاخ سفید روایت می‌کند. 

میشل اوباما در این کتاب بازگو می‌کند که زندگی‌اش را چگونه با سختی از محله‌های جنوب شیکاگو آغاز کرد و توانست به کاخ سفید راه پیدا کند. 

کتاب شدن نوشتن میشل اوباما به ۲۴ زبان زنده دنیا ترجمه شده است که در ایران نیز با استقبال خوبی مواجه شده است.  


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY