نوجوانان چه کتاب‌هایی می‌خوانند/ادعای جدید موسسه نلسن
بازديد : iconدسته: گزارش

در حال حاضر تنها ۲۰درصد از جوانان و نوجوانان در کشورهای اروپای غربی و آمریکا کتاب الکترونیکی می‌خرند.

ایبنا به نقل از دیجیتال ریدر، بر اساس نوشته‌های این گزارش در حال حاضر تنها ۲۰درصد از جوانان و نوجوانان در کشورهای اروپای غربی و آمریکا کتاب الکترونیکی می‌خرند. ۲۵درصد از سنین بین ۳۰ تا ۴۴ سال و ۲۳ درصد سنین ۱۸ تا ۲۹ سال کتاب‌های دیجیتالی می‌خرند.

تحلیلگران و کارشناسان حوزه کتاب و نشر اعتقاد دارند نوجوانان با وجود تکنولوژی‌های جدید و پیشرفت های صورت گرفته در عرصه پیدایش دستگاه‌های دیجیتالی هنوز هم به روش‌های سنتی برای کتاب خواندن علاقه نشان می‌دهند.

موسسه تحقیقاتی نلسن با انتشار گزارش جدید آمارهایی ارائه می‌کند که نشان می‌دهد هنوز کتاب‌های دیجیتال نتوانسته‌اند جای کتاب‌های چاپی را بگیرند.

به گفته این موسسه هرچند در زمان پیدایش تکنولوژی های برتر در زمینه کتاب‌خوانی روند گرایش جوانان به سوی این دستگاه‌ها روندی صعودی داشت ولی در حال این حاضر این مسیر برعکس شده است.

بر اساس نوشته‌های این گزارش در حال حاضر تنها ۲۰درصد از جوانان و نوجوانان در کشورهای اروپای غربی و آمریکا کتاب الکترونیکی می‌خرند. ۲۵درصد از سنین بین ۳۰ تا ۴۴ سال و ۲۳ درصد سنین ۱۸ تا ۲۹ سال کتاب‌های دیجیتالی می‌خرند.

البته داده‌های ارائه شده توسط موسسه نلسن به این مطلب اشاره نمی‌‌کند که تا چه میزان والدین و پول‌هایی که آن‌ها به فرزندان خود می‌دهند در بالا یا پائین رفتن میزان خرید کتاب‌های چاپی تاثیر دارد.

به نظر محققان این موسسه ظاهراً نوجوانان کم سن و سال به دلیل عدم دسترسی به سرویس های آنلاین خرید کتاب نمی‌توانند کتاب‌های الکترونیک خریداری کنند. یکی از دلایل بالا رفتن میزان خرید کتاب‌های چاپی به خصوص کتاب‌های دست دوم ارزان‌تر بودن آن‌هاست که از سوی نوجوانان خریداری می‌شود.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY