هنرمندان ایران هم دست به‌کار شدند / از رامبد جوان تا پرویز پرستویی
بازديد : iconدسته: سینما

حمایت هنرمندان از اقشار کم درآمد در این روزهای کرونایی تقریبا به یک اپیدمی در سراسر دنیا تبدیل شده‌است و حالا هر چند کمی دیر اما هنرمندان ایرانی نیز دست به‌کار شدند تا از اقشار کم درآمد حمایت کنند.

ایرنا: کرونا ویروس که پیر و جوان، فقیر و غنی، عامی و مسئول نمی‌شناسد حالا تا همه جای دنیا نفوذ کرده، اما حتما در تمام دنیا هستند افراد روزمُزدی که به دلیل مبارزه با کرونا و قرنطینه اجباری نمی‌توانند کار کنند و به سختی گذران زندگی می‌کنند و در این بین نخستین افراد هنرمندان چینی بودند که به یاری هم وطن‌های آسیب پذیر خود شتافتند تا با تخصیص مبالغ قابل توجه از این افراد حمایت کنند.

این فرهنگ خیلی زود به الگویی در تمام دنیا تبدیل شد و پس از آنکه کرونا مرزهای تمام کشورها را درنوردید هنرمندان آن کشورها نیز به یاری مردم خود آمدند.

در ایران البته این فرهنگ در میان تمام توده‌های مردم باب است و همواره در بلایای طبیعی ماند زلزله یا سیل نشان داده‌اند که دست یاری به یکدیگر می‌دهند و در وقایع اخیر نیز شاید نخستین هنرمند ایرانی که خیلی زود به یاری مردم شتافت هدیه تهرانی بود. این بانوی بازیگر سینمای ایران به تنهایی و با حمایت مردمی از ابتدای حضور نامیمون کرونا همواره در روستاهای مختلف به کمک مردم شتافته است.

پرویز پرستویی هم که حالا کمی از هم صنف‌های خود فاصله گرفته چند وقتی است که با همکاری برخی از پهلوانان کشتی ایران به یاری قشر ضعیف جامعه آمده است.

در این بین اما انگار هنوز جای کمپینی منسجم از هنرمندان برای کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه خالی بود که روز گذشته ویدئویی از اشکان خطیبی در فضای مجازی منتشر شد که از هنرمندان ایرانی خواسته بود مانند هنرمندان بقیه دنیا نشان دهند پشت مردم‌شان هستند و از آنها حمایت می‌کنند و به پویش «حمایت هنرمندان از مردمِ در قرنطینه» بپیوندند.

خطیبی با انتشار ویدئدویی با هشتگ «#من_باهاتم» (imwithyou) به هنرمندان گفت که «روی صحبتم با شما دوست و همکار هنرمند و عزیزم است. شما هم دوست دارید مانند هنرمندان بقیه کشورهای دنیا نشان دهید که پشت مردم‌تان هستید؟ البته می‌دانم ۹۰ درصد هنرمندان ایرانی خواب چنین دستمزدهایی را هم نمی‌بینند. ولی ما هم می‌خواهیم از قدم‌های کوچک شروع کنیم، خیلی راحت‌؛ مثل همین کشور دوست و همسایه، ترکیه. هدف‌مان هم خیلی مشخص است. هر هنرمندی که ابراز تمایل برای همکاری کرد می‌تواند مخارج زندگی یک یا چند خانواده را تا پایان فصل بهار تقبل کند. یا اگر ملکی دارد که آن را اجاره داده حداقل تا پایان بهار اجاره‌بهای آن را از مستأجرش نگیرد. فقط یک چیزی؛ مردم عادی خیلی زیاد ابراز تمایل برای همکاری کردند، یک وقت عقب نمانید!»

در ادامه نیز رامبد جوان در پاسخ به دعوت اشکان خطیبی با انتشار ویدئویی گفت که «اشکان کاری رو پیشنهاد کرده که میشه یک مسئولیت اجتماعی که خیلی باحاله من هستم، بودم و خواهم بود».

جوان در ادامه پیام خود از هنرمندانی چون رضا گلزار، حامد بهداد، بهرام رادان، بهرام افشاری، رضا عطاران، الناز شاکردوست، الناز حبیبی، مهران مدیری، نوید محمدزاده، هوتن شکیبا، جواد عزتی، لیندا کیانی، امیر جدیدی و امیر جعفری برای حضور در این کمپین دعوت کرده است.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY