چهار کتاب برای علاقه‌مندان به بازیگری و نویسندگی
بازديد : iconدسته: اخبار

چهار کتاب برای علاقه‌مندان به بازیگری و نویسندگی

نشر نیماژ، کتاب‌های «مسیر بازیگر»، «تدریس مطالعات اجرا»، «سرقت آتش از خدایان» و «بداهه‌پردازی…» را روانه بازار نشر کرد.

به گزارش خبرآنلاین، کتاب‌های «تدریس مطالعات اجرا» به نویسندگی ناتان استاکی و سینتیا ویمر و ترجمه آفاق میرقاسمی، «مسیر بازیگر» به نویسندگی میخاییل چخوف و ترجمه مرضیه موسوی، «سرقت آتش از خدایان» به نویسندگی جیمز بونت و ترجمه پوپک رحیمی و «بداهه‌پردازی، قصه‌سازی و هنر خلق چیزها» با ترجمه علی ‌شمس و افسانه کمالی، تازه‌ترین آثار منتشر شده در حوزه نظریه و تئاتر هستند که در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته‌اند.

کتاب تدریس مطالعات اجرا ماهیت نوظهور و چالش‌برانگیز این حوزه را منعکس می‌کند، حوزه‌ای که به طیف گسترده‌ای از رفتارها و اعمال انسانی از گفتگوهای روزمره تا تئاتر رسمی و آیین‌های فرهنگی می‌نگرد. این آزادی عمل میان‌رشته‌ای که توسط نویسندگان وضع شده است، دیدگاه جدیدی از مطالعات اجرا را نشان می‌دهد؛ یک رابطه و رفت ‌و برگشت عمدی بین زیست روزمره و کلاس درس. ناتان استاکی و سینتیا ویمر پدیدآورندگان این کتاب هر دو از اساتید دانشگاه و محققان حوزه اجرا هستند که این کتاب را در قالب ۱۶ مقاله از محققان و مربیان برجسته حوزه‌های تئاتر و انسان‌شناسی گردآوری کرده‌اند.

این کتاب ۳۶۰ صفحه‌ای با ترجمه آفاق میرقاسمی در قطع رقعی، با کاغذ بالک، جلد شومیز و قیمت ۱۲۰۰۰۰ تومان در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. 

میخائیل چخوف، چهره‌ای بزرگ و تراژیک در تاریخ تئاتر روسیه است، او برادرزاده آنتون چخوف نویسنده معروف روس بود و از سن ۱۶ سالگی فعالیت بازیگری خود را در تئاتر سووُرین آغاز کرد و با تایید استانیسلاوسکی در تئاتر هنری مسکو پذیرفته شد. کتاب «مسیر بازیگر» مجموعه‌ای است از تجربیات ارزشمند بازیگری درخشان، که بزرگ‌ترین بازیگران جهان، شاگردی او را مایه افتخار خود می‌دانند. این مجموعه شامل خاطرات و تاملاتش در مورد اسرار تحول صحنه و بازیگری است، شیوه بازیگری چخوف سرشار از صداقت و سبکی است و از درونش نشات می‌گیرد، درونی که عریان در برابر دیده‌ی تماشاگران قرار گرفته و به جان‌شان نفوذ می‌کند. 

این کتاب ۱۶۸ صفحه‌ای با ترجمه مرضیه موسوی در قطع رقعی، با کاغذ بالک، جلد شومیز و قیمت ۵۹۰۰۰  تومان از هم‌اکنون در دسترس علاقه‌مندان می‌باشد. 

کتاب «سرقت آتش از خدایان» نوشته جیمز بونت با ترجمه پوپک رحیمی راهنمای مناسبی برای علاقه‌مندان به نوشتن است. «سرقت آتش از خدایان» با عنوان فرعی (راهنمای جامع داستان‌نویسی برای نویسندگان و فیلم‌سازان) دانشی بدیع، تازه و بسیار مهم ارائه می‌دهد که هیچ جای دیگری در دسترس نیست و به نوع داستان، واقعی یا غیرواقعی‌بودن آن، رسانه‌ای که قرار است داستان در آن روایت شود و چیزهایی ازاین‌دست بستگی ندارد. ازاین‌رو، یکی از مهم‌ترین و بهترین راهنماهای نویسندگان، فیلم‌سازان و هرکسی است که زندگی‌اش به فهم چگونگی قدرت‌بخشیدن به داستان‌ها و خلق داستان‌هایی بزرگ یا موفق بستگی دارد. این کتاب به دنبال واکاوی مفاهیم مربوط به نوشتن است و دانشی که این کتاب درصدد تبیین آن است، درحقیقت ادامه‌ی همان کاری است که ژوزف کمبل و کارل گوستاو یونگ آغاز کردند.

این کتاب ۳۸۸ صفحه‌ای با ترجمه پوپک رحیمی در قطع رقعی، با کاغذ بالک، جلد شومیز و قیمت ۱۲۰۰۰۰ تومان در دسترس عموم علاقه‌مندان قرار گرفت.

«بداهه‌پردازی، قصه‌سازی یا هنرِ خلق چیزها» کتابی برای عاشقان بداهه‌پردازی است. این کتاب برای بازیگران، یک کتاب “Must read” است. نویسنده در این کتاب، تئوری بداهه‌پردازی خود را به‌طور مفصل توضیح می‌دهد و مفهوم وضعیت و ماسک را معرفی می‌کند. در این کتاب رابطه‌ی میان بازیگر و نقش در صحنه به بحث گذاشته می‌شود. هر مفهوم و گزاره به‌همراه یک یا چند مثال توضیح داده می‌شود و مثال‌ها از تجربیات زیسته‌ی مؤلف به کتاب راه پیدا کرده‌اند. بازیگر خلاق نیازمند مراجعه به این کتاب است، کیت جانستون این کتاب ‌را بر اساس زیست شخصی خود نگاشته است و هر فرد برای دارا بودن و فهم خلاقیت نیازمند مراجعه به این کتاب است.

این کتاب ۳۹۱ صفحه‌ای با ترجمه مشترک علی شمس و افسانه کمالی در قطع رقعی، با کاغذ بالک، جلد شومیز و قیمت ۱۲۹۰۰۰ تومان در دسترس علاقه‌مندان و محققان حوزه تئاتر و بازیگری قرار گرفته است. 


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY