چین دوباره سینماها را می‌بندد
بازديد : iconدسته: سینما

پس از مشاهده اولین نمونه‌های ویروس هندی کووید ۱۹ در چین، دستور تعطیل شدن بخشی از سینماهای یک استان داده شد.

مهر نوشت: چین پس از مشاهده اولین نمونه‌ها از کووید ۱۹ سویه هندی، دستور تعطیلی بخشی از سینماها را در استان گوانگدونگ داد.

در خبرها توضیحی درباره اینکه این دستور موجب تعطیل شدن چند سینما شده نیامده است.

یکشنبه و دوشنبه ۵۰ مورد ابتلا به کرونا در چین مشاهده و اقدامات پیشگیرانه دولت بلافاصله شروع شده است. این در حالی است که تنها در روز دوشنبه بیش از ۵۶۰۰ مورد ابتلا به کووید ۱۹ در آمریکا ثبت شده و در همین حال سینماهای زنجیره‌ای آمریکا از جمله ای‌ام‌سی، رگال و سینه‌مارک اعلام کردند دیگر لازم نیست مخاطبانی که دوره کامل واکسن را پشت سر گذاشته‌اند در سینما از ماسک استفاده کنند.

از ۵۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا ۱۹ مورد آنها از سفر خارجی وارد کشور شده‌اند و ۳۱ مورد مربوط به استان گواندونگ بوده‌اند. گوانگ‌ژو مرکز این استان ۱۵ میلیون شهروند دارد و شهر فوشان که نزدیک آن واقع شده نیز محل سکونت ۷ میلیون نفر است.

در واقع دوشنبه دفتر فرهنگ، گردشگری و ورزش شهرداری گوانگ‌ژو دستور داد تا همه محیط‌های بسته سرگرمی و فرهنگی تعطیل شوند تا مانع گسترش بیماری شود. همه برنامه‌های حضوری که با گردهمایی مردم شکل می‌گرفت نیز فعلاً تعطیل شده است.

در مناطق کم‌خطر استان ظرفیت برنامه‌های فرهنگی تا ۷۵ درصد کاهش یافته است.

به این ترتیب نمی‌توان گفت تعطیلی گسترده سینما در چین ایجاد شده و گرچه گواندونگ از استان‌های پرطرفدار سینماست اما این تصمیمات بر فروش گیشه سینماهای چین تاثیر چندانی نمی‌گذارد.

در استان گواندونگ از شروع شیوع کرونا در مجموع ۲۴۶۸ مورد ابتلا و تنها ۸ مورد مرگ ثبت شده است.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY