کن هنوز از کرونا می‌ترسد
بازديد : iconدسته: سینما

پس از آن‌که هفتادوسومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کن، سال گذشته میلادی، به دلیل شیوع کرونا لغو شد، امسال هم شایعاتی درباره تاخیر در برگزاری آن به گوش می‌رسد.

به گزارش روزنامه گاردین، متولیان جشنواره بین‌المللی فیلم کن به زودی تاریخ جدیدی برای برگزاری این فستیوال معتبر سینمایی اعلام خواهند کرد، فستیوالی که هفتادوسومین دوره آن در سال میلادی که گذشت، پس از چند مرتبه به تعویق افتادن در نهایت لغو شد.

پس از آن که لغو نسخه سال گذشته جشنواره کن به چرخه اکران بین‌المللی لطمه زد، مسئولان این جشنواره عزم خود برای میزبانی از یک رویداد فیزیکی در سال ۲۰۲۱ را جزم کرده‌اند اما ممکن است این رویداد برخلاف همیشه، به جای ماه مه (۲۱ اردیبهشت تا ۱ خرداد ۱۴۰۰) با چند ماه تاخیر برگزار شود.

اگر شایعات در این باره درست باشند، ماه ژوئیه (تیر- مرداد ۱۴۰۰) محتمل‌ترین و مناسب‌ترین زمان برای برگزاری این رویداد است زیرا از طرفی در ماه‌های پس از آن احتمال تداخل با جشنواره‌های سینمایی بزرگی چون ونیز و تورنتو وجود دارد که معمولا در آخرین هفته اوت (هفته اول شهریور ۱۴۰۰) یا اولین هفته سپتامبر (دهه دوم شهریور ۱۴۰۰) برگزار می‌شوند و از طرف دیگر در ماه ژوئن (خرداد- تیر ۱۴۰۰) نیز قرار است فستیوال تبلیغاتی کن لاینز برپا شود که جایی برای برگزاری جشنواره کن باقی نمی‌گذارد.

همچنین تیری فرمو، دبیر جشنواره فیلم کن نیز پیش‌تر در گفت‌وگو با مجله فرانسوی Les Inrockuptibles با اشاره به تاخیر در تاریخ اکران فیلم‌های باکیفیت به دلیل تداوم شیوع کرونا، احتمال طولانی‌ شدن مدت زمان این دوره جشنواره را مطرح کرده بود.

پس از آن که جشنواره کن در سال ۲۰۲۰ لغو شد، فرمو، فهرستی حاوی بیش از ۵۰ فیلم از جمله «گزارش فرانسوی» ساخته وس اندرسون، انیمیشن «روح» از پیکسار و «لاورز راک» و «مانگرو» از مجموعه فیلم «تبر کوچک» به کارگردانی استیو مک‌کوئین را به عنوان فهرست فیلم‌های منتخب این جشنواره منتشر کرد.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY