گالری‌گردی در پایتخت با حال‌وهوای انقلابی
بازديد : iconدسته: هنر های تجسمی

کاهش نسبی شیوع ویروس کرونا در کشور و از سر گرفته شدن برخی از برنامه های هنری، فرصتی را فراهم آورده تا گالری‌ها نیز به شکلی جدی تر با برگزاری نمایشگاه‌های هنری، به فعالیتشان ادامه دهند؛ البته برخی ترجیح داده‌اند که در شرایط فعلی همچنان نمایشگاه‌های آنلاین برگزار کنند.

در همین راستا این گزارش ایسنا، مروری دارد بر برخی از نمایشگاه‌هایی که به صورت مجازی و حضوری در این ایام برپا هستند.

******

«چه سفرها کرده‌ایم» در خانه عکاسان

نمایشگاه عکس «چه سفرها کرده‌ایم» با ۶۴ تصویر انتخاب‌شده از رویدادهای مهم دوران انقلاب اسلامی و از بهمن ۱۳۵۷ در گالری شماره یک خانه عکاسان ایران برپا شده است.

این نمایشگاه تا هفت اسفند ماه ادامه دارد و در حوزه هنری برپا است.

«روزهای پیروزی» در حوزه هنری

نمایشگاه نقاشی گروهی «روزهای پیروزی» به مناسبت ایام دهه فجر  تا ۲۶ بهمن‌ماه در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری برقرار است.

نمایشگاه نقاشی «روزهای پیروزی» تا ۲۶ بهمن‌ماه همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت ۹ تا  ۱۸ میزبان علاقه‌مندان برای بازدید است.

«تاریخ در قاب» در فرهنگستان هنر

نمایشگاه عکس «تاریخ در قاب»، به مناسبت ایام مبارک دهه فجر تا ۲۹ بهمن ماه در موسسه فرهنگی و هنری صبای فرهنگستان هنر برپا است.

در این نمایشگاه عکس گروهی که با تجلیل و نمایش آثاری از زنده‌یاد حسین پرتویی همراه است، آثار هنرمندانی همچون، محمدعلی جدیدالاسلام، محمود حاج‌محمدی، محمد صیادصبور، مرتضی صادقی‌افجه، سعید صادقی قازانجانی، علی قلم‌سیاه، علی کاوه و عباس ملکی به نمایش درآمده است.

تاریخ گشایش نمایشگاه مذکور، روز یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ و از ساعت ۱۵ الی ۱۷ خواهد بود و تاریخ بازدید، از ۱۳ لغایت ۲۹ بهمن و از ساعت ۱۰ الی ۱۸ (بجز ایام تعطیل) تعیین شده است.

علاقه‌مندان برای شرکت در این مراسم و نیز بازدید از نمایشگاه، می‌توانند به ورودی شرقی به نشانی خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۲، و یا ورودی غربی به نشانی خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، پلاک ۱۲۵ مراجعه کنند.

نمایشگاهی در جست‌وجوی آزادی

نمایشگاه دو روزه آثار نقاشی مهرناز سلیمی با عنوان «عدن» روزهای ۱۷ و ۱۹ بهمن ماه ساعت ۵ تا ۷ عصر در گالری هو برگزار می‌شود.

نمایشگاه «عدن» مجموعه ۱۳ قطعه نقاشی مهرناز سلیمی به سبک آبستره است که همگی در سال ۹۹ با اکریلیک خلق شده و در واقع تازه ترین آثار این هنرمند است.

پس از برپایی نمایشگاه فیزیکی، عرضه و فروش آنلاین آثار این نمایشگاه در صفحه اینستاگرام گالری هو به نشانی @hooartgallery ادامه دارد.

مهرناز سلیمی در توضیح نمایشگاه خود بیان کرده است: تم انتخابی مربوط به آثار، عدن است که بیانی ساده اما مفهومی جهان شمول را داراست. جستجوی دایمی و رسیدن به آزادی به مفهوم مطلق آن که انسان از ازل و در بدو تولد آن را تجربه کرده است و سپس از آن وادی رانده شده است، اما به باور من در لحظه های خاص شاید آن حسرت از دست رفته را دوباره بتوان تجربه کرد و در آن لحظه‌های ناب زندگی کرد فارغ از تمام دغدغه‌ها؛ سبک، آزاد و رها.

نمایشگاهی از دهه‌های آغازین ورود هنر مدرن در «آرتیبیشن»

آثاری از هنرمندان پیشکسوت و هنرمندانِ دهه‌های آغازین ورود هنر مدرن به ایران جمعه، ۱۷ بهمن ماه افتتاح می‌شود.

هفتمین دورۀ این نمایشگاه با تعداد ۲۹ اثر از ۲۷ هنرمند چون احمد اسفندیاری، ژازه تباتبایی، رضا مافی، ابراهیم فرجی، حسین کاظمی، کریم نصر، نصرالله افجه‌ای، قاسم حاجی زاده، ناصر اویسی، جلال شباهنگی، محمد احصایی، علی اکبر صنعتی، فریده لاشایی، مهدی حسینی، محمد فاسونکی، حسین محجوبی، واحد خاکدان، گارنیک درهاکوپیان، مجتبی رمزی، محمدعلی ترقی‌جاه، رضا بانگیز، هادی روشن ضمیر، عبدالرضا قماشچی، علی گلستانه، حامد رشتیان، منوچهر نیازی و عبدالرضا دریابیگی برگزار خواهد شد.

نمایش و فروش آثار تا ۲۶ بهمن به مدت ۱۰ روز و افتتاحیه آن روز جمعه ۱۷ بهمن از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری آرتیبیشن خواهد بود.

عکس‌های رضا کیانیان در گالری اعتماد

به گزارش ایسنا، نمایشگاه عکس‌های «رضا کیانیان» ـ بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ـ با عنوان «او می‌رود دامن کشان» از ۱۷ تا ۲۸ بهمن ماه در گالری اعتماد برگزار می‌شود. 

کیانیان پیش از این نیز با چندین نمایشگاه انفرادی و شرکت در نمایشگاه‌های متعدد گروهی در حوزه عکس فعالیت داشته‌ است. او اولین بار مجموعه‌ای از پوسته‌های درختها و سپس مجموعه ای از کلاغ‌ها را به نمایش گذاشته بود. این هنرمند همچنین در نمایشگاهی با عنوان «دچار آبی بیکران»، مرداب و کهکشان را به تماشا گذاشت. 

امکان بازدید از نمایشگاه جدید این هنرمند از تاریخ ۱۷ بهمن ماه، هر روز به غیر از دوشنبه‌ها از ساعت ۱۲ تا ۲۰  فراهم شده است و تا ۲۸ بهمن ادامه خواهد داشت. 

گالری اعتماد ۱ در میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، بن‌بست شیرودی، پلاک ۲۵ واقع شده است.

۲ نمایشگاه هنری در گالری شیرین

گالری شیرین از ۱۰ تا ۲۲ بهمن‌ماه میزبان دو نمایشگاه هنری است. بر این اساس نمایشگاه انفرادی نقاشی مجید صادقی‌نژاد با عنوان «بازگشت» و نمایشگاه انفرادی نقاشی حامد نوروزی با عنوان «نیش دارو» در این ایام برگزار هستند.

امکان بازدید از این نمایشگاه‌ها جمعه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۱ تا ۱۸  با تعیین وقت قبلی فراهم شده است. گالری دوشنبه‌ها تعطیل است.

گالری شیرین در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره ۵ واقع شده است.

۲ نمایشگاه در گالری اُ

نمایشگاه انفرادی طراحی با آثاری از انسیه اکبرزاده و نمایشگاه «فراموشی: انتخاب شناور» با آثاری از سرمیناز باسقیان تا ۲۱ بهمن‌ماه در گالری اُ برگزار است.

امکان بازدید از این نمایشگاه از یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۲ تا ۲۰ و روزهای جمعه ۱۶ تا ۲۱ فراهم شده است. گالری روزهای شنبه تعطیل است.

گالری اُ در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸ واقع شده است.

«گیاهان در امتداد» در گالری هما

نمایشگاه انفرادی «گیاهان در امتداد» با آثاری از کسری گلرنگ تا ۲۰ بهمن‌ماه در گالری هما برقرار است.

امکان بازدید از این نمایشگاه هنری هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ با تعیین وقت قبلی، وجود دارد.

گالری هما در خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۸، واحد یک واقع شده است.

«وصف حال» در گالری زیرزمین دستان

نمایشگاه انفرادی «وصف حال» با آثاری از صدف حسامیان روز جمعه (۱۰ بهمن ماه) در گالری زیرزمین دستان آغاز می‌شود و تا ۲۴ بهمن‌ماه نیز ادامه دارد.

فرصت بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از شنبه‌ها و یکشنبه‌ها از ساعت ۱۱ تا ۱۹ فراهم شده است.

گالری زیرزمین دستان در خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک ۶ واقع شده است.

انتهای پیام


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY