اقدام عجیب نویسنده سرشناس/ وقتی خالق «جک ریچر» برای خودش جانشین انتخاب می‌کند
بازديد : iconدسته: شعر و داستان

نویسنده سرشناس بریتانیایی که برای نوشتن مجموعه «جک ریچر» شهرتی جهانی دارد، گفت برای نوشتن داستان‌های بیشتری در این زمینه پیر شده و برادرش این داستان‌ها را ادامه می دهد.

مهر نوشت: لی چایلد نویسنده سرشناس بریتانیایی گفته است: عاشق مخاطبانم هستم و می‌دانم آنها دوست دارند داستان‌های خیلی خیلی بیشتری از جک ریچر در آینده بخوانند. خیلی دوست داشتم که می‌توانستم این قول را بدهم، اما در واقع باید این کار را کنار بگذارم. شاید چند تای دیگر بتوانم بنویسم اما تعدادی بیشتری ممکن نیست. برای همین تصمیم گرفته‌ام که فرد دیگری را معرفی کنم که بتواند این قول را بدهد.

من یک نویسنده خیلی قوی که این سال‌ها آثارش را خوانده‌ام را انتخاب کرده‌ام؛ برادرم اندرو گرانت را. ما همان ژنتیک را داریم، همان پیشینه، همان خاستگاه. او خود من است، اما ۱۵ سال پیش من، پر از انرژی و ایده‌های نو. او اولین فردی بود که سال‌ها پیش «قتلگاه» را خواند و اولین هوادار ریچر در دنیا بود. با هم برای نوشتن چند داستان بعدی کار می‌کنیم و بعد او خودش کار را ادامه می‌دهد. اگر من ریچر هستم، او هم هست. شاید بیشتر هم باشد. به من اطمینان کنید. این یک کار واقعی است.

وی در عین حال اعلام کرد بیست و پنجمین کتاب از مجموع جک ریچر با عنوان «نگهبان» به قلم لی چایلد و اندرو چایلد ۲۹ اکتبر ۲۰۲۰ منتشر می‌شود.

استعفای نویسنده جک ریچر

اندرو که کتاب‌هایش را با نام اندرو گرانت منتشر می‌کند ۵۱ ساله و برادر جوان‌تر لی چایلد است. او در رشته نمایش و ادبیات انگلیسی در دانشگاه شفیلد تحصیل کرده و اولین رمانش را سال ۲۰۰۹ منتشر کرده است.

جیم گرانت که با نام مستعار لی چایلد می‌نویسد، اولین کتابش «قتلگاه» را سال ۱۹۹۷ منتشر کرد و با آن برنده جایزه آنتونی برای بهترین رمان اول شد.سال ۲۰۱۲ فیلمی با بازی تام کروز بر اساس کتاب نهم این مجموعه ساخته شد. اما به تازگی لی چایلد اعلام کرد به نظرش تام کروز برای ایفای این نقش پیر شده است.

چایلد از محبوب‌ترین نویسندگان ژانر جنایی در میان منتقدان و مخاطبان است. بیشتر کتاب‌های مجموعه «جک ریچر» وی به فارسی هم ترجمه و منتشر شده است.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY