بازنوشت گرگ‌و‌میش و رونق مجدد بازار کتاب آمریکا
بازديد : iconدسته: ادبیات

انتشار کتاب جدید استفانی میر با عنوان خورشید نیمه‌شب که بازنوشتی از رمان گرگ‌و‌میش است، تاثیر بسزایی در رونق مجدد بازار کتاب این کشور داشته است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، اتحادیه ناشران آمریکا (AAP) در آخرین گزارش خود به نقل از تحقیقات میدانی ان‌پی‌دی بوکس (NPD) از رونق مجدد بازار کتاب آمریکا خبر داده است. کریستن مک‌لین از این موسسه در آخرین گزارش خود می‌نویسد: آمارها از فروش کتاب‌ها حاکی از بازگشت دوباره فروش به بازار کتاب آمریکاست. وی اعتقاد دارد انتشار کتاب جدید استفانی میر با عنوان خورشید نیمه‌شب که بازنوشتی از رمان گرگ‌و‌میش است، تاثیر بسزایی در رونق مجدد بازار کتاب این کشور داشته است.

طی چند ماه گذشته به خاطر شیوع ویروس کرونا تقریباً تمام کتابفروشی‌های آمریکا تعطیل بوده و حالا به تدریج در حال بازگشایی هستند ولی هنوز هم برای بازگشت به دوره اوج خودشان فاصله دارند. در گزارش اتحادیه ناشران آمریکا آمده است: در دوره کنونی هنوز ترس از کرونا وجود دارد و تاثیر منفی آن بر بازار کتاب احساس می‌شود. بر اساس آمارهای موجود یک سوم فروش بازار کتاب در اختیار رمان جدید استفانی میر قرار دارد.

بر اساس گزارش مک‌لین به نظر می‌رسد فروش رمان خورشید نیمه‌شب استفانی همچنان در صدر قرار دارد و در بالای لیست پرفروش‌های آمریکا قرار دارد. این کتاب بازنوشتی از مجموعه گرگ و میش است. چهار کتاب اول مجموعه «گرگ و میش»، که بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ منتشر شد، بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رفت و پنج اقتباس سینمایی نیز از داستان بِلا و ادوارد تولید شد که سودی حدود سه و نیم میلیارد دلار به همراه داشت.

بر اساس این گزارش خبر انتشار کتاب‌های مستند و سیاسی مثل کتاب جدید باب وودوارد با عنوان «خشم» که قرار است ماه سپتامبر وارد بازار کتاب شود، افزایش فروش و رونق بیشتر بازار کتاب را نوید می‌دهد. وودوارد در کتاب جدید خود حقایقی از پشت پرده دولت دونالد ترامپ و رسیدن او به کاخ سفید نوشته است.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY