جایزه کاستا به «داوطلب» رسید
بازديد : iconدسته: شعر و داستان

جک ‌فِروِدِر موفق شد جایزه کتاب سال کاستا را برای نگارش کتاب بیوگرافی «داوطلب»‌ به خود اختصاص دهد.

ایسنا: جک ‌فِروِدِر که یک خبرنگار جنگ سابق بریتانیایی است، برای نگارش بیوگرافی «‌داوطلب»‌ برنده جایزه کتاب سال کاستا ۲۰۱۹ شد.

حقایق وحشت‌آور آشویتس

فِروِدِر در کتاب‌ «‌داوطلب» بیوگرافی سرباز مقاومتی لهستانی را روایت می‌کند که به طور داوطلبانه وارد اردوگاه آشویتس می‌شود تا حقایق وحشت‌آور آن را افشا کند.

سیان ویلیامز، رییس هیات داوران جوایز ادبی کاستا، کتاب بیوگرافی «داوطلب» که درباره سربازی به نام ویتولد پیلکی است را به عنوان اثری که باید مطالعه شود توصیف کرد.

فِروِدِر این جایزه را به دو فرزند پلیکی که در دوران کودکی خبر اعدام پدرشان را به عنوان دشمن دولت کمونیستی شنیده بودند، اهدا کرد.

 رییس هیات داوران جایزه ادبی کاستا ضمن تحسین نحوه گزارش فِروِدِر بیان کرد: «او برای نگارش این کتاب از منابع مختلفی استفاده کرده و هزاران منابع اولیه را برای تحقیق درباره زندگی پیلکی ترجمه کرده است.»

او افزود: «این داستانی است که هیچ یک از ما پیش‌تر آن را نشنیده‌ایم و این اثر شایستگی آن را دارد تا شنیده شود. این کتاب اثری حیرت‌آور است.»‌ جایزه کاستا یکی از معتبرترین و مشهورترین جایزه‌های ادبی در انگلیس است که کتاب‌ها و نویسندگان مطرح در انگلیس و ایرلند براساس آن شناخته می‌شوند. این جایزه از سال ۱۹۷۱ کار خود را با عنوان جایزه ادبی «وایت برد» آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۰۶ به جایزه کتاب کاستا تغییر نام داد.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY