رقابت مهم ۵ کارگردان پیش از جوایز اسکار
بازديد : iconدسته: ادبیات

هفتاد و سومین دوره جوایز مهم سینمایی انجمن کارگردانان آمریکا فهرست نامزدهای بهترین کارگردانی سال را معرفی کرد.

«لی ایسلک چانگ» (میناری)، «امرالد فنل» (زن جوان خوش آتیه)، «دیوید فینچر» (منک)، «آرون سورکین» (دادگاه شیکاگو ۷۹) و «کلوئی ژائو» (سرزمین خانه‌به‌دوش‌ها) در شاخه کاگردانی فیلم بلند و «رادا بلنک» (نسخه چهل ساله)، «فرناندو فریاس دلا پارا» (من دیگر اینجا نیستم)، «رجینا کینگ» (یک شب در میامی)، «داریوس ماردر» (صدای متال) و «فلورین زلر» (پدر) هم در در شاخه بهترین کارگردانی فیلم اول جوایز سالانه انجمن کارگردانان آمریکا (DGA) رقابت خواهند کرد. 

سال گذشته جایزه انجمن کارگردانان آمریکا به «سم مندس» برای فیلم «۱۹۱۷» رسید اما او در نهایت رقابت اسکار کارگردانی را به «بونگ جون هو» برای فیلم «اَنگل» واگذار کرد.

جوایز سالانه انجمن کارگردانان آمریکا که یکی از مرد محورترین جوایز سینمایی آمریکاست، امسال برای نخستین بار دو کارگردان زن شامل «کلوئی ژائو» و «امرالد فنل» را در میان نامزدهای کارگردانی بهترین فیلم بلند قرار داده، ضمن این که «کلوئی ژائو» نخستین زن غیر سفیدپوستی است که در این جوایز نامزد شده است. 

در طول بیش از هفت دهه از برگزاری این جوایز مهم سینمایی تنها هشت زن نامزد جایزه انجمن کارگردانان شده بودند که آخرین آن به «گرتا گرویگ» (لیدی برد) در سال ۲۰۱۸ بازمی‌گردد، اما امسال «رادا بلنک» و «رجینا کینگ» هم در شاخه بهترین کارگردان اول نامزد کسب جایزه هستند. 

نامزدهای انجمن کارگردانان آمریکا یکی از بهترین پیش بینی کنندگان جوایز اسکار است و حداقل چهار نامزد شاخه بهترین کارگردانی اسکار و جوایز انجمن کارگردانان  هستند. همچنین در ۱۷ دوره قبلی برگزاری جوایز انجمن کارگردانان، در ۱۵ مورد برنده آن با برنده اسکار کارگردانی یکسان بوده است. 

«کلوئی ژائو» که برای ساخت فیلم «سرزمین خانه‌به‌دوش‌ها» مهمترین جوایز سال از جمله گلدن گلوب را کسب کرده در کنار «دیوید فینچر» که پیش از این دوبار با فیلم «مورد عجیب بنجامین باتن» و «شبکه اجتماعی» نامزد کسب جایزه انجمن کارگردانان شده، شانس های اصلی دریافت جایزه (DGA) هستند. 

مراسم اعطای جوایز هفتاد و سومین دوره جوایز انجمن کارگردانان آمریکا (ِDGA) روز ۱۰ آوریل (۲۱ فروردین) برگزار خواهد شد.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY