«روح گمشده» برنده نوبل ادبیات با هدف کاهش استرس مردم کرونازده
بازديد : iconدسته: ادبیات

جدیدترین کتاب اولگا توکارچوک نویسنده مشهور لهستانی و برنده جایزه نوبل ادبیات قرار است اوایل سال ۲۰۲۱ وارد بازار کتاب آمریکا شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از لیت‌هاب، جدیدترین کتاب اولگا توکارچوک نویسنده مشهور لهستانی و برنده جایزه نوبل ادبیات قرار است اوایل سال ۲۰۲۱ وارد بازار کتاب آمریکا شود. انتشارات «سون بوک استوریز» ناشر کتاب جدید نویسنده لهستانی گفته است این کتاب دوم ماه فوریه سال جدید میلادی در بازار کتاب آمریکا توزیع خواهد شد که توسط آنتونیا لوید-جونز به انگلیسی برگردانده شده است.

به گفته مسئولان انتشارات لهستانی این کتاب با عنوان «روح گمشده» با هدف کاهش استرس مردم سراسر جهان برای هر دو مخاطب کودک و بزرگسال نوشته شده است که در شرایط کنونی با مشکلاتی مثل ویروس کرونا روبرو هستند. ناشر این کتاب گفته است امیدواریم در سال جدید انتشار این کتاب بتواند تا حدی باعث آرامش مردم شود.

اولگا توکارچوک نویسنده لهستانی متولد ۱۹۶۲ است. این نویسنده ۵۷ ساله و فعال اجتماعی و روشن‌فکر به عنوان یکی از موفق‌ترین نویسندگان نسل خود شناخته می‌شود. وی سال ۲۰۱۸ برنده جایزه من بوکر بین‌المللی برای رمانی با عنوان «پروازها» شد و به عنوان اولین نویسنده لهستانی این جایزه را از آن خود کرد. وی در همین سال برنده جایزه نوبل ادبیات شد که به خاطر بحران داخلی آکادمی نوبل این جایزه را یک سال بعد دریافت کرد.

رمان «پروازها» در سال ۲۰۰۸ توانسته بود جایزه نایک مهمترین جایزه ادبی کشور لهستان را نیز کسب کند. کتاب جدید توکارچوک پر از تصاویر جذاب برای کودکان و بزرگسالان است که توسط «جوانا کونسجو» کشیده شده است. این کتاب در سال ۲۰۱۸ توانست جایزه «راگازی» بولونیا را دریافت کند.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY