نسخه‌های کمیاب شکسپیر، آرزوهای بزرگ و فرانکشتاین مری شلی در حراجی نیویورک
بازديد : iconدسته: ادبیات

آرزوهای بزرگ چارلز دیکنز، صفحه دوم ویلیام شکسپیر و چند کتاب کمیاب دیگر نیز در مجموعه حراجی دیده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بارونز، یک نسخه اولیه از کتاب‌های چاپ‌شده داستان فرانکشتاین نوشته «مری شلی» قرار است در حراجی کریستی شهر نیویورک به صورت آنلاین به فروش گذاشته شود که از هم‌اکنون قیمت ۲۰۰ تا ۳۰۰هزار دلار برای آن تخمین زده می‌شود.
 
فرانکنشتاین یا پرومته‌ مدرن معروف‌ترین اثر نویسنده انگلیسی مری شلی است که در سال ۱۸۱۸ میلادی نوشته شده است. فرانکنشتاین داستان دانشمندی جوان به نام ویکتور فرانکنشتاین را روایت می‌کند که طی یک آزمایش علمی غیرمعمول، موجودی فهیم را خلق می‌کند. شلی نوشتن این داستان را در ۱۸ سالگی آغاز کرد و نسخه اول آن را در ۲۰ سالگی -بدون ذکر نام نویسنده- در لندن به چاپ رساند. نام او نخستین بار در چاپ دوم رمان در پاریس در سال ۱۸۲۱ ذکر شد.
 
بر اساس این گزارش گفته می‌شود این کتاب یکی از جمله کتاب‌های نایاب و کمیاب مجموعه شخصی «تئودور باوم» مالک صنایع تلویزیون کابلی در آمریکاست. در کتابخانه باوم کتاب‌های دیگری مثل نسخه‌های اولیه داستان‌های چارلز دیکنز، ادگار آلن پو، شکسپیر و برگ‌های علفزار نوشته والت ویتمن دیده می‌شود. بام امسال در سن ۸۶ سالگی از دنیا رفت.
 
مسئولان حراجی کریستی می‌گویند کتاب‌های نایاب خود را به صورت آنلاین در تاریخ ۱۴ تا ۱۷ سپتامبر به حراج خواهند گذاشت. گفته می‌شود اولین بار داستان فرانکشتاین در ۵۰۰ جلد چاپ شد که همه آنها در مجموعه‌های خصوصی و کتابخانه‌های معتبر نگهداری می‌شوند. نسخه حراج‌شده در نیویورک مقدمه‌ای از پرسی شلی همسر نویسنده اثر دارد.
 
حراجی نیویورکی می‌گوید علاوه بر این کتاب نسخه‌های قدیمی از کتاب‌های چارلز داروین، زیست‌شناس مشهور انگلیسی چاپ ۱۸۵۹ میلادی نیز به فروش گذاشته خواهد شد. آرزوهای بزرگ چارلز دیکنز، صفحه دوم ویلیام شکسپیر و چند کتاب کمیاب دیگر نیز در مجموعه حراجی دیده می‌شود.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY