نشان‌های لاک‌پشت پرنده ۱۲ اسفند اهدا می‌شود
بازديد : iconدسته: ادبیات

نشان‌های طلایی، نقره‌ای و ویژه‌ هشتمین دوره‌ لاک‌پشت پرنده ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ به کتاب‌های برگزیده اهدا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نشان‌های طلایی، نقره‌ای و ویژه‌ی هشتمین دوره‌ی لاک‌پشت پرنده ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ به کتاب‌های برگزیده اهدا می‌شود و از یک کتاب مهم کودکان که در چند دهه‌ی پیش منتشر شده است، یاد می‌شود.

نامزدهای نهایی دریافت نشان‌های طلایی و نقره‌ای لاک‌پشت پرنده از میان کتاب‌هایی که در سال ۹۷ با امتیاز پنج یا شش لاک‌پشت به فهرست راه یافته‌اند، انتخاب می‌شوند.

نشان ویژه به چهره‌های معتبر و پیشکسوت کتاب کودک و نوجوان که فعالیت‌های مؤثری در زمینه‌ی کتاب کودک داشته باشند، اهدا می‌شود.

کتاب یاد بخش دیگری از آئین اهدای نشان‌های لاک‌پشت پرنده است که در آن از یک کتاب مهم و تأثیرگذار کودکان و نوجوانان که در دهه‌های پیش منتشر شده است و دارای کیفیت مطلوب است و به معیارهای لاک‌پشت پرنده نزدیک است، یاد می‌شود.

بر اساس معیارها و اصول لاک‌پشت پرنده کتاب‌های داوران برای دریافت نشان بررسی نمی‌شود.

امسال نشان‌های طلایی و نقره‌ای هشتمین دوره لاک‌پشت پرنده از میان ۹ نامزد نهایی انتخاب و روز دوشنبه ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۸ در فروشگاه مرکزی شهرکتاب به نویسندگان، مترجمان، تصویرگران و ناشران کتاب‌های برگزیده اهدا خواهد شد.

علاوه بر اهدای نشان‌های نقره‌ای و طلایی لاک‌پشت پرنده از سی‌ودومین فهرست لاک‌پشت پرنده هم رونمایی می‌شود و جشن امضایی با حضور نویسندگان و تصویرگران، مترجمان این کتاب‌ها برگزار خواهد شد.

این مراسم با حضور نویسندگان، تصویرگران، مترجمان و ناشران کتاب‌های کودک و نوجوان و خانواده‌ها و کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY