کوتاه درباره بلندترین رمان جهان/ پول‌های پروست برای تبلیغ کتابش
بازديد : iconدسته: ادبیات

در بین آثار محبوب ادبیات کلاسیک، بلندترین رمان جهان مربوط به اثر «در جستجوی زمان از دست رفته» نوشته مارسل پروست است که در یک میلیون و ۳۰۰هزار کلمه نوشته شده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از لیت‌هاب، بر خلاف موسیقی‌ یا سینما و یا هر هنر دیگری دنیای نویسندگان رویدادهای متفاوتی را تجربه می‌کنند. در این دنیا محبوبیت تنها با کیفیت و جملات زیبا به دست نمی‌آید و تجربه نشان داده برای مخاطبان و علاقمندان به ادبیات معمولاً داستان‌ها و کتاب‌ها علاوه بر کیفیت باید دارای کمیت نیز باشد. لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ ادبیات جهان مملو از کتاب‌ها و رمان‌هایی است که حجم آنها طیفی بین ۱۶هزار تا ۲۵۰هزار کلمه را شامل می‌شود.

در بین آثار محبوب ادبیات کلاسیک، بلندترین رمان جهان مربوط به اثر «در جستجوی زمان از دست رفته» نوشته مارسل پروست است که در یک میلیون و ۳۰۰هزار کلمه نوشته شده است. این رمان بارها از سوی ناشران رد شد و پروست تصمیم گرفت خودش با هزینه شخصی آن را منتشر کند.

این رمان در ۷ جلد نوشته شده که هرکدام نامی مستقل دارند. این رمان، رکورد گینس طولانی‌ترین رمان تاریخ را در اختیار دارد. پروست این رمان را بین سال‌های ۱۹۰۸–۱۹۰۹ تا ۱۹۲۲ میلادی نوشته و میان سال‌های ۱۹۱۳ تا ۱۹۲۷ میلادی منتشر کرده‌است.

لویی فردینان سلین از منتقدان جدی پروست، علت شهرت کتاب را مذهب یهودی نویسنده و لابی‌گری یهودیان دانسته‌ است. هفته نامه‌های معتبر فرانسوی لوپوئن و اکسپرس همزمان با یکصدمین سال انتشار جلد اول کتاب، بر اساس اسناد به دست‌آورده فاش ساختند که پروست به صورت پنهانی به منتقدان معروف زمان خود پول می‌پرداخته تا برای کتابش تبلیغ و بزرگ‌نمایی کنند.
  کد مطلب : ۳۰۶۳۳۹


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY